MINSK

Carkva śviatoj pakutnicy Taćciany

(vulica Rusijanava, 50; mikrarajon Uručča)

5.10 piatnica 9:00
(uspamin praroka Iony)

12.10 piatnica 9:00
(uspamin śviaščennamučanika Iaana, archijepiskapa Ryžskaha)

19.10 piatnica 9:00
(uspamin apostała Famy, śviaščennamučanika archidyjakana Nikifara)

26.10 piatnica 9:00

(štopiatnicu)

Sabor śviatych apostałaŭ Piatra i Paŭła

(vulica Rakaŭskaja, 4; stancyja mietro «Niamiha»)

6.10 subota 7:30
(uspamin śviaščennamučanika Iaana Pankratoviča, praśvitara Minskaj jeparchii)

13.10 subota 7:30

20.10 subota 7:30
(uspamin śviaščennamučanika Alaksija Mahilnickaha, praśvitara Lelčyckaha)

27.10 subota 7:30

(štosubotu)

Carkva śviaciciela Kiryły Turaŭskaha

(vulica Zybickaja, 27; st. mietro «Niamiha»)

19.10 piatnica 6:30
(uspamin apostała Famy, śviaščennamučanika archidyjakana Nikifara)

(mahčyma)

Carkva błažennaj Ksienii Pieciarburhskaj

(vulica Jankoŭskaha, 2; mikrarajon Sucharava)

21.10 niadziela 8:30
(uspamin śviatych ajcoŭ VII Usialenskaha Saboru)(mahčyma — za infarmacyjaj možna sačyć tut)

MINSKAJA VOBŁAŚĆ

Carkva Saboru biełaruskich śviatych

(v. Lubań Vilejskaha r-na)

7.10 niadziela 9:00
(uspamin prapadobnaha Lavoncija, archimandryta Vilenskaha, vyznaŭcy)

28.10 niadziela 9:00
(Sabor navamučanikaŭ i vyznaŭcaŭ ziamli Biełaruskaj)

Carkva u honar prapadobnaj Jeŭfrasińni, ihumieńni Połackaj

(h.p. Ivianiec Vałožynskaha rajona, pł. Svabody, 3)

14.10 niadziela 9:00
(Pakroŭ Praśviatoj Baharodzicy)

28.10 niadziela 9:00
(Sabor navamučanikaŭ i vyznaŭcaŭ ziamli Biełaruskaj)

HRODNA

Carkva śviatych Barysa i Hleba

(vulica Kałoža, 6)

6.10 subota 9:00
(uspamin śviaščennamučanika Iaana Pankratoviča,
praśvitara Minskaj jeparchii)

13.10 subota 9:00

20.10 subota 9:00
(uspamin śviaščennamučanika Alaksija Mahilnickaha, praśvitara Lelčyckaha)

27.10 subota 9:00

(štosubotu)

Damavaja carkva ŭ honar ikony Božaj Maci «Kałožskaj»

(vulica Kałoža, 10)

7.10 niadziela 8:20
(uspamin prapadobnaha Lavoncija, archimandryta Vilenskaha)

(kožnuju pieršuju niadzielu miesiaca)

Carkva Saboru biełaruskich śviatych

praśpiekt Janki Kupały, 90

21.10 niadziela 9:00
(vierchni chram) 
(uspamin śviatych ajcoŭ VII Usialenskaha Saboru)

(kožnuju treciuju niadzielu miesiaca)

Carkva błažennaj Ksienii Pieciarburhskaj
(prychod prapadobnamučanika Sierafima Žyrovickaha)

(vulica Damiejki, 7)

28.10 niadziela 9:00
(Sabor navamučanikaŭ i vyznaŭcaŭ ziamli Biełaruskaj)

(kožnaja čaćviortaja niadziela miesiaca)

Śviata-Ŭładzimirskaja carkva
(prychod śviaciciela Kiryły Turaŭskaha, niadzielnaja škoła)

(vulica Pieramohi, 5)

28.10 niadziela 10:00
(Sabor navamučanikaŭ i vyznaŭcaŭ ziamli Biełaruskaj)

FAQ: Ci słužać u pravasłaŭnych chramach inšyja słužby, akramia Liturhii, na biełaruskaj movie?

A: Upeŭniena možna skazać, što ŭva ŭsich abaznačanych chramach zvyčajna nie admoviać u biełaruskamoŭnych zaručynach, viančańni, chryščeńni, panichidzie abo adpiavańni i inšych trebnych słužbach.

Kali jość žadańnie ci nieabchodnaść u praviadzieńni treby na biełaruskaj movie ŭ vašym chramie — sprabujcie, pytajciesia ŭ śviataroŭ. Kožny pravasłaŭny viernik moža paŭpłyvać na kolkaść biełaruskamoŭnych słužbaŭ u svajoj carkvie.

Taksama ŭ Śviata-Pietra-Paŭłaŭskim sabory Minsku štosieradu z 17.00 da 18.00 na biełaruskaj movie čytajecca Akafist Vilenskim mučanikam Antoniju, Iaanu i Jaŭstafiju, akramia taho, štohadova malitoŭna paminajucca viadomyja dziejačy biełaruskaj kultury ŭ dni ich pamiaci:

Dabraviernaha kniazia Kanstancina Vasila Astrožskaha (26 lutaha)
Protapraśvitara Vitala Baravoha (7 krasavika)
Łarysy Hienijuš (7 krasavika)
Maksima Bahdanoviča (25 maja)

Padrabiaźniej — na sajcie sabora

Клас
0
Панылы сорам
0
Ха-ха
0
Ого
0
Сумна
0
Абуральна
0