«Zychod ludziej prymušaje kampanii ŭsio bolš zadumvacca ab svajoj prysutnaści ŭ krainie. Niama čałaviečaha kapitału — niama biznesu. Sychod kampanij prymušaje ludziej jašče bolš dumać ab emihracyi. Nie budzie kampanij z reputacyjaj i davieram klijentaŭ — nie budzie cikavaj i kvalifikavanaj pracy.

Što značyć tady racyjanalnaść z punktu hledžańnia ŭłady? Pierš za ŭsio, napeŭna, heta pierahlad padychodu da pakarańnia ludziej za ich pierakanańni i za mirnaje vykazvańnie hetych pierakanańniaŭ, za ich sumlennuju prafiesijnuju dziejnaść, uklučajučy spynieńnie administracyjnaha i kryminalnaha pieraśledu hetych katehoryj hramadzian.

Hety krok krytyčna važny.

Jon dazvolić, pa mienšaj miery, prypynić zychod ludziej z pačućcia strachu i pačućcia nieabaronienaści, u niejkaj stupieni adčaju i nierazumieńnia, za što možna siońnia być pakaranym administracyjna abo kryminalna.

Heta dazvolić i biznesu pierastać pastajanna bajacca za ludziej i zasiarodzicca pierš za ŭsio na biznesie, klijentach i zachavańni ich jašče nie stračanaha davieru. Biezumoŭna, nieapraŭdanyja pretenzii da biznesu taksama nijak nie dapamahajuć, ale ŭ dadzienaj situacyi heta ŭžo, chutčej za ŭsio, druhi raz. Bo biznes — heta pierš za ŭsio ludzi.

Heta, napeŭna, i jość asnova dla pačatku dyjałohu.

Čamu mienavita ŭłada pavinna zrabić hety pieršy krok? Napeŭna, pierš za ŭsio, tamu što ŭ jaje jość ŭłada», — zajaviŭ biznesmien.

Nahadajem, 9 žniŭnia na pres-kanfierencyi Alaksandr Łukašenka skazaŭ, što «niejki EPAM i inšyja, Dobkin abo Kroškin (…) hrošy siudy pieraličvaŭ na pratesnyja akcyi». Taksama jon zajaviŭ, što «my pavinny bačyć usie finansavyja patoki. Rabicie pradukt, atrymlivajcie hrošy, ale jany pavinny być tut».

Клас
0
Панылы сорам
0
Ха-ха
0
Ого
0
Сумна
0
Абуральна
0