Fanacki siektar «Niomana». Fota: CHK «Nioman»

Fanacki siektar «Niomana». Fota: CHK «Nioman»

Lidara fanackaha ruchu chakiejnaha kłuba «Nioman» z Hrodna Siarhieja Jemialjanava zatrymali, kali jon vychodziŭ z domu. Inšych fanataŭ uziali na pracoŭnych miescach, na vulicy i navat ułasna na chakiei, kali «Nioman» pravodziŭ pieršy chatni matč płej-of čempijanatu Biełarusi suprać Navapołackaha «Chimika».

Pavodle adnaho z surazmoŭcaŭ vydańnia, blizkaha da fanackaha siektara «Niomana», represii suprać chakiejnych fanataŭ iduć u Hrodnie z 9 sakavika.

Zatrymali vielmi mnohich, ale kahości paśla adpuskali, a chtości dahetul zatrymany. Va ŭsich praviarali telefony i niešta šukali. Da hetaha času nibyta zastajucca ŭ źniavoleńni kala dziasiatka fanataŭ «Niomana».

Fanaty chakiejnaha «Niomana» spynili bajkot matčaŭ čempijanatu Biełarusi ŭ kastryčniku 2022 hoda i viarnulisia na fanacki siektar paśla dvuchhadovaha pierapynku. 

Pavodle infarmacyi Most, viartańnie aktyŭnaha fan-siektara było sumiesnym rašeńniem fanataŭ i kiraŭnictva «Niomana».

Baki pajšli adzin adnamu nasustrač i adna z umoŭ fanataŭ była źviazanaja ź milicyjaj, jany prasili nie čapać aktyŭny fan-siektar. Ale damova ź siłavikami pratrymałasia tolki kala piaci miesiacaŭ.

Darečy, fanaty futbolnaha «Niomana» tak i nie viarnulisia na siektar, jany bajkatujuć matčy kamandy z 1 krasavika 2020 hoda.

Клас
2
Панылы сорам
12
Ха-ха
5
Ого
2
Сумна
0
Абуральна
43